5 مرحله مهم پیش از جراحی دوباره بینی

5 مرحله مهم پیش از جراحی دوباره بینی

35% از افراد پس از انجام عمل رینوپلاستی از نتیجه راضی نیستند و تمایل دارند تا جراحی دوباره بینی انجام دهند. اگر شما هم از جمله افرادی هستید که قصد عمل تجدید نظر بینی را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بسیاری از افرادی که عمل بینی انجام می دهند، ممکن است پس از مدتی از نتیجه جراحی خود راضی نبوده و گاها تصمیم بگیرند تا دوباره بینی خود را به تیغ جراحی بسپارند. بدست نیامدن نتیجه دلخواه پس از رینوپلاستی می تواند امری کاملا ناامید کننده باشد.

تصور اینکه پس از صرف هزینه های زیاد و طی نمودن دوران نقاهت تغییرات بسیار چشمگیری در فرم بینی شما رخ دهد یا بلعکس نتوانید تغییرات زیادی را با قبل از جراحی مشاهده کنید، بسیار سخت است. اما باید گفت که شما تنها فردی نیستید که با چنین مشکلی مواجه شده است.

بسیاری از پزشکان زیبایی معتقد هستند که حدود 35% از افراد پس از انجام عمل رینوپلاستی از نتیجه راضی نیستند و تمایل دارند تا جراحی دوباره بینی انجام دهند. اگر شما هم از جمله افرادی هستید که قصد انجام دوباره عمل بینی را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعاتی را در خصوص عمل تجدید نظر بینی کسب کنید.

خبر خوب این است که هنوز هم می توانید به ظاهری که می خواستید برسید. اما قبل از اینکه تصمیم بگیرید که دوباره زیر تیغ جراحی بروید، مهم است که با دقت برنامه ریزی کنید و دقیقاً بدانید که از جراح پلاستیک خود چه انتظاری دارید. برای آمادگی برای جراحی دوباره بینی خود این پنج مرحله را دنبال کنید.

1- اطمینان حاصل کنید که بینی شما کاملاً بهبود یافته است

پیش از هر چیز بینی شما باید در شرایطی باشد که بتوان عمل دیگری را روی آن انجام داد. به طور کلی رینوپلاستی یک سال برای بهبودی کامل زمان می برد.

جراحی دوباره بینی اگر زودتر از زمان بهبودی کامل بینی شما باشد، ممکن است نتواند تمام مشکلات به وجود آمده در بینی را برطرف سازد. به همین دلیل جراحان زیبایی توصیه می کنند که حداقل 12 ماه پس از انجام عمل اول خود صبر کنید و سپس اقدام به عمل تجدید نظر بینی کنید.

2- جراح پلاستیک جدید خود را با دقت انتخاب کنید

عمل تجدید نظر بینی در مقایسه با جراحی بینی اولیه  بسیار دشوارتر است، زیرا بسیاری از مسائل پیچیده وجود دارد که باید این بار مورد بررسی قرار گیرند. بنابراین به یک جراح پلاستیک بسیار با تجربه و ماهر نیاز است تا بتواند به طور مناسب ناهنجاری های پیش بینی نشده را مرتفع کند.

چگونه می توان جراحی با صلاحیت های لازم برای انجام عمل تجدید نظر بینی پیدا کرد؟ تنها راه این است که پیش از انتخاب پزشک مورد نظر خوب در این خصوص تحقیق کرده باشید. به عنوان مثال، می توانید نام جراح مورد نظرتان را در ایرانمدبانک سرچ کرده و تا حدودی با تجربیات آن ها و بیمارانی که پیش از شما توسط آن پزشک تحت جراحی قرار گرفته اند آشنا شوید.

جراحان زیبایی زیادی هستند که سال ها در خصوص روش های جراحی دوباره بینی تدریس و مطالعه داشته اند. علاوه بر این، تجربه عملی بسیار زیادی نیز در این رابطه دارند. امروزه اینترنت کار را راحت تر کرده و شما به راحتی می توانید به اطلاعات بسیاری از پزشکان دسترسی داشته باشید.

عمل تجدید نظر بینی رینوپلاستی

3- مشاوره در خصوص جراحی دوباره بینی

جراحی دوباره بینی ممکن است نسبتاً ساده یا بسیار پیچیده باشد. همه چیز به عوامل زیر بستگی دارد:

  • میزان اختلال ایجاد شده توسط روش اول
  • مقدار سپتوم بینی برداشته شده در طی مراحل اولیه
  • خصوصیات پوست شما
  • کیفیت راه هوایی بینی شما

تنها راه شناخت همه موارد فوق، انجام مشاوره پیش از جراحی است. در طی معاینه فیزیکی، جراح شما می تواند بگوید که در طول اولین رینوپلاستی چه میزان پشتیبانی ساختاری از بین رفته و آیا بینی شما قادر به تحمل عمل دوم است یا خیر.

اگر پشتیبانی ساختاری کافی وجود نداشته باشد، اغلب لازم است هنگام جراحی دوباره بینی پیوند غضروف انجام شود. این پیوندها ممکن است از سپتوم حاصل شود، اما اگر غضروف سپتوم قبلاً برداشته شده یا آسیب دیده باشد، ممکن است لازم باشد غضروف را از گوش یا دنده شما بردارند. هر یک از این انواع پیوند دارای جوانب مثبت و منفی است که در طول مشاوره شما مورد بحث قرار خواهد گرفت.

4- حقایق را از جراحی قبلی خود بدانید

جراح پلاستیک با نگاه به صورت و بینی شما می تواند تمام اطلاعات را به شما بدهد. اما برای اینکه بتوانید اطلاعات بیشتری را در طول مشاوره دریافت کنید، بهتر است عکس های پیش از عمل بینی و خلاصه گزارشی از جراحی قبلی خود را نیز ارائه دهید.

شاید درخواست سوابق پزشکی از سوی جراح دوم برای بیماران امری ناراحت کننده باشد. اما باید این را بدانید که این گونه نیست. سوابق پزشکی شما تنها دارایی است که شما می توانید آن را با پزشک خود به اشتراک بگذارید تا او بتواند بهترین مشاوره را به شما بدهد.

5- برنامه ریزی برای هزینه های جراحی دوباره بینی

رینوپلاستی تجدید نظر به طور کلی 2-5 ساعت زمان برده و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. همانند عمل اولیه بینی به مدت شش هفته بعد از جراحی نیاز به محدودیت در فعالیت بدنی است. گچ بینی بعد از عمل به مدت هشت روز در محل باقی می ماند.

تا چند مدت پس از عمل بینی احتقان و تورم نیز وجود خواهد داشت. جزئیات بیشتر در مورد محدودیت های بعد از عمل در طول مشاوره شما بحث خواهد شد. از آنجا که پیچیدگی عمل تجدید نظر بینی بیش از اولین جراحی شما است، هزینه آن نیز به مراتب بیشتر خواهد بود. به طور کلی گفته می شود که هزینه جراحی دوباره بینی 50 تا 100 درصد بیشتر از رینوپلاستی اولیه است.

بنابراین، اگر بینی جدید شما نیز با آن چیزی که مد نظرتان بوده متفاوت است، وقت آن رسیده که به جای ناراحتی در این خصوص طبق نکات بیان شده پیش روید تا به فرم دلخواه بینی خود دست یابید. تنها کافی است کلیه مراحل را قدم به قدم انجام دهید.

 

 

منبع

https://www.drfarrior.com/5-steps-to-take-before-revision-rhinoplasty/

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل

IranMedBank

بانک اطلاعات پزشکی ایران